İçeriğe atla

Diş Beyazlatma Temizletme Nedir ? Fiyatları Ne Kadar ?

Diş beyazlatma nedir ?

Diş yüzeyinde (mine ve dentin tabakası) meydana gelen sigara, alkol gibi zararlı etkilerin sebep olduğu lekeleri temizleme işlemine diş temizleme veya diş beyazlatma denilmektedir.

Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir ?

Günümüzde iki çeşit diş beyazlatma yöntemleri uygulanmaktadır.

İlk yöntem; hastanın kendisinin uyguladığı yöntemdir. Diş hekimi tarafından hastanın ağzından aldığı ölçüye göre dişlerinin üzerine takacağı ince lastik kalıplar hazırlanır ve hasta bu kalıbın içerisine ilaç koyarak dişlerinin üstüne 1 ile 4 hafta boyunca günde en az 6 ile 8 saat arasında takar. Bu yöntem ikinci yönteme göre maliyet olarak daha uygundur, kullanılan jel fiyatları diş beyazlatma da önemli ölçüde rol oynamaktadır. Diş beyazlatma fiyatları hekimin kullandığı seans, kalıp ve jele göre değişmektedir.

diş beyazlatma

İkinci yöntemde; diş hekimi tarafından yapılan diş beyazlatma uygulamasıdır ve şu şekilde uygulanır;
Deneyimli bir diş hekimi tarafından beyazlatıcı ilaç diş yüzeyine uygulanır ve dişin yüzeyine mavi / yeşil renkli ışık kaynağı bir süre tutulur ve bu işlemde sonuç hemen gözlemlenir. Diş hekiminin kullandığı jel fiyatları daha pahalı olduğundan dolayı ilk yönteme göre biraz daha pahalı bir diş beyazlatma yöntemidir. Diş hekimleri odasının belirlediği asgari fiyatlar üzerinden bu işin minimum fiyatını belirleyebilirsiniz.

İki yöntemde çok etkili olmasına karşın tercih, diş temizliğinin uygulandığı alana etkisine, dişteki renklenmenin derecesine, tedavinin ne kadar sürede sonlandırılmak istendiğine ve tabi ki hekimin görüşüne bağlıdır.

Dişleriniz temizletmek, beyazlatmak ve ücretsiz diş muayenesi için randevu alınız.

0212 280 15 25

Diş Beyazlatma Temizletme Nedir ? Fiyatları Ne Kadar ?” üzerine 2 yorum

 1. suzan der ki:

  diş taşlarımı temizletmek istiyorum, siz ne kadara yapıyorsunuz bilgi alabilir miyim ?

  Cevapla
  • admin der ki:

   diş taşı temizliği fiyatı almak için lütfen kliniğimizi arayınız ve ücretsiz diş muayenesi için randevu alınız.

   Teşekkürler..

   Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook