İçeriğe atla

İmplant Diş Yapımı Nedir ? Fiyatları Ne Kadar ?

implant nedir ?

Diş implantları eksik dişlerin yerine, çene kemiğine monte edilen titanyum vidalardır. Küçük bir cerrahi işlemle implantlar çene kemiğine yerleştirilir. Üç ay gibi kısa bir sürede tamamen çene kemiğine tutunur. Tutunma sonrası implant gerçek bir diş kökünün yerine üzerine yapılacak protezi taşımaya hazır hale gelir.

implant hangi şartlarda yapılır ?
Çene kemiği uygun kalınlıkta ve yükseklikte olduğu durumlarda implant hemen yapılabilir. Çene kemiğinin yeterli olmadığı hallerde implant uygulanacak bölgeye gerekli tedavi uygulanarak kemik implanta uygun hale getirilir.
Operasyon sonrası hastanın ağız hijyenine dikkat etmesi gereklidir.

implant diş tedavisi
implant diş tedavisi

implant tedavisi kimlere uygulanır ?
İmplant diş için üst yaş sınırlaması yoktur. Ancak büyüme ve gelişme çağındaki çocuklarda ve gençlerde tercih edilmezler.

implant tedavisi sırasında ağrı duyar mıyım ?
Operasyon sırasında hasta lokal anestezi altında olduğu için ağrı hissedilmesi söz konusu değildir. Operasyon öncesi genellikle lokal anestezi tercih edilmesine rağmen hastanın tercihi ve hekimin uygun bulması durumlarında genel anestezi de kullanılabilmektedir. İlk gün çok az bir ağrı hissedilebilir. Bu ağrı hekiminin vereceği bir ağrı kesici ile rahatlıkla geçmektedir.

implant diş fiyatları ne kadar?

İmplant tedavisi diğer yöntemlere göre biraz daha pahalı bir diş tedavi yöntemidir. İmplant diş yapılmış hastalar %90 genellikle ömür boyu kullanmaktadırlar. Maliyet olarak implant fiyatları yapılacak dişlerin sayısı, kullanılacak malzemenin durumu (yerli-ithal), dişlerin konumları ve diş doktorunun tecrübesi ve uzmanlığına göre değişmektedir. Ortalama olarak 1 adet diş implant fiyatı 500 TL ile 2500 TL arasında değişmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği’nde belirtilen durumlar dışında SGK implant ücretlerini karşılamamaktadır.

Ucuz implant diş fiyatları hakkında bilgi almak ve ücretsiz diş muayenesi almak için lütfen arayınız.

0212 280 1525

İmplant Diş Yapımı Nedir ? Fiyatları Ne Kadar ?” üzerine 4 yorum

 1. Semra kara der ki:

  Merhaba

   

  Annemin üst çenesine hiç dişi yok implant yaptırmak istiyoruz. Tavsiye üzerine sizi önerdiler 7 implant 13 kaplama olacakmış fiyat verebilirmisiniz tesekkurler

  Cevapla
  • admin der ki:

   Merhaba Semra Hanım,

   02122801525 no lu telefonu arayarak implant ve diş kaplaması fiyatlarını öğrenebilirsiniz, ücretsiz diş muayenesi için kliniğimize bekliyoruz.

   Cevapla
 2. İsmail der ki:

  Çeneme 6 adet implant yaptırmak istiyorum fiyatı ne kadar olur

  Cevapla
  • admin der ki:

   Lütfen Bizi Arayın 0212 274 5525 cep 0553 148 6465

   Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook