İçeriğe atla

Porselen Lamina Dişler ve Fiyatları Nedir ?

Porselen lamina diş kaplama nedir ?

Doğal dişlerinizin ön yüzünden 1 mm tabakanın kaldırarak dişlerin yüzeylerine yapay tırnak gibi yapıştırma işlemine lamine diş uygulaması denir. Genellikle ön dişlerde görünen estetik sorunlar için porselenden hazırlanmış olan tabakanın dişlerin ön yüzlerine yapıştırılıp problemin giderilmesini amaçlar.

Dişlerin görünümü olumsuz yönde etkileyen diş bozuklukları dahil olmak üzere birçok faktörün tedavisinde estetik ve kozmetik olarak uygulanan alternatif bir tedavi yöntemidir.

Porselen lamina diş tedavisini kimler yaptırır ?

Ayrık dişleri birleştirmede, beyazlatmanın fayda etmediği lekeli dişlerde, yapısal bozukluk ve şekli kötü olan dişlerde, eğri dişlerin düzeltilmesinde uygulanmaktadır. Tamamen ince ve şeffaf bir yapıya sahip olduklarından dolayı kırılma riski yüksektir bundan dolayı geceleri diş sıkma ve diş gıcırdatma gibi problemi olan hastalarda bu yöntem tavsiye edilmez. Herhangi bir yaş sınırı yoktur ve genel olarak ön dişlerde problem yaşayan hastalarda uygulanır.

Porselen lamina diş kaplama uygulamaları kaç seans sürer ?

Hastanın dişleri ve diş etlerinde bir sorun yoksa ortalama 2 veya 3 seansta lamina diş kaplama uygulaması tamamlanmaktadır. İlk seans da planlama yapılır ve dişler kesilir, ikinci seans da ise lamina yaprak porselenler dişe takılır.

Porselen lamina kaplama uygulamalarının kullanım süresi nedir ? kaplamalar düşer mi ?

Tecrübeli bir diş hekimi tarafından yapılacak olan lamina kaplama uygulaması günümüzde kullanılan yüksek kaliteli malzemeler sayesinde bir kez yapıştırıldıklarında bir daha düşmemektedirler. Lamina kaplama uygulamaları aşınmaya karşı oldukça dirençlidirler ve kolay lekelenmezler. Günlük diş ve iyi bir ağız bakımıyla ömürlerini uzatarak yıllarca rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Porselen lamina dişlerin avantajları nelerdir ?

Kaliteli ve renk aşımına uğramayan kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Diş üzerinde çok az bir düzeltme veya hiç düzeltme yapılmadan uygulanır. Dolayısıyla dişlerin kesilmesi veya küçültülmesine gerek kalmamaktadır. Değiştirilecek olan dişlerin bir kopyası alınarak tasarım hazırlanır. Dişlere işlem yapılmadan önce  demo gösterilir, bu işleme mock-up denilmektedir. Porselen yüzeyleri pürüzsüz olduğundan dolayı sigara veya diğer sebeplerden ötürü lekelenmeleri ve diş taşı oluşumlarını en aza indirir. Aşınmaya karşı direnci yüksektir.

Porselen lamina dişlerin dezavantajları nelerdir ?

Diğer tedavi yöntemlerine göre biraz pahalı bir yöntemdir. Laboratuvar çalışmasının iyi geçmesi gerekmektedir çünkü hassas bir tekniktir. Diş hekimi ve ekibinin tecrübeli olması gerekmektedir.

Porselen lamina dişlerin fiyatları nedir ?

Diş Hekimleri Odası diş kliniklerinin web sitelerinde porselen lamina diş fiyatlarının yayınlanmasını yasaklamıştır. Diş Hekimleri Odasının sayfasını ziyaret ederek asgari lamina ücretlerini görebilir ve ortalama bir fiyat elde edebilirsiniz.

porselen lamina diş kaplama fiyatları

porselen lamina diş kaplama fiyatları

Lamina diş fiyatlıar hakkında bilgi almak ve ücretsiz diş muayenesi için lütfen arayınız.

0212 280 15 25

Porselen Lamina Dişler ve Fiyatları Nedir ?” üzerine 2 yorum

 1. Seda der ki:

  merhaba,

   

  alt dislerimde biraz egrilik var diş teli taktirmak istemiyorum. Ortodonti tedavisi yaptirmak istedim ancak fiyatlari biraz yuksek geldi. Lamine kaplama yaptirmak daha mi ucuz ortodontiye gore ?

   

  tesekkurler

  Cevapla
  • admin der ki:

   Merhaba Seda Hanım,

   İsterseniz diş kliniğimize gelerek ücretsiz diş muayenenizi gerçekleştirelim. Daha sonra diş kaplaması mı yoksa diş teli mi yapacağımıza beraber karar verelim.

   Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook