İçeriğe atla

Porselen Diş Nedir ? Fiyatları Ne Kadar ?

Porselen Diş

Porselen diş uygulaması sağlıklı olmayan veya estetik görünüme sahip olmayan, ısırma gibi temel görevini yerine getiremeyen dişinizin veya dişlerinizin porselen ile kaplanarak uygulanan bir diş protezidir. Porselen diş uygulaması iki şekildedir; ilk uygulama porselen yaprak uygulamasıdır. Diş üzerinden 0,3- 07 mm kadar olan kısmı alınıp yerine protez kaplanarak yapılan uygulamadır. Bu uygulama sayesinde sağlam diş alınmamış olup küçülme de olmaz. Eğer dişiniz veya dişleriniz sağlam değilse yani çürüme gibi bir durumdalar ise sağlam olmayan dişleriniz çekilir yerine porselenden yapılmış diş veya dişler takılır. Bu da ikinci uygulama olup, protez şeklinde porselen diş elde edilmesidir.

Porselen dişler doğal görünüme sahip oldukları için diğer dişlerinizle uyum sağlar bu da estetik görünüm açısından dişlerinizin güzel görünmesini sağlar. Porselen içine zirkonyum maddesi tercih edildiğinde renk değişmesi göstermeyen dayanıklı bir madde olduğu için gönül rahatlığı ile yıllarca kullanabilirsiniz. Kullanımınız sırasında, çay, kahve, sigara gibi diş sarartan etkenler, diğer uygulamalarda olduğu gibi sararma yapmaz. Uzman diş hekimleri tarafından yapılabilen bir uygulama olduğu için güvenilir hizmet alırsınız. Teknisyenlerin protez uygulamasını yapma hakları yoktur, yalnızca hekimlerin verdiği bilgilere göre protezin üretimini sağlarlar.

Porselen diş kaplama nedir ?

Dişlerde restorasyon gerektiğinde uygulanan ve yaygın bir biçimde kullanılan protez diş çeşitlerindendir. Bu tedavi yöntemi son dönemlerde popüler olarak hastalar tarafından tercih edilmektedir.

Zirkonyum protez dişlere kıyasla mat ve daha az ışık geçirme gibi özellikleri bulunmasına rağmen estetik olarak aynı oldukları söylenebilir. Porselen diş görünüm ve dayanaklılığıyla son yıllarda en çok tercih edilen diş kaplama yöntemlerindendir. Yapısında Nikel değeri az olan metaller kullanıldığı için ağızda alerjik durumlara sebep olabilir bu sebeple dikkat edilmesi gerekmektedir.

porselen diş kaplama
porselen diş kaplama

Metal destekli porselen diş  kaplamaları nedir?

Metal destekli porselen kaplamalar adından da anlaşılabileceği gibi, yapım aşamasında porselenin altına metal alaşım konularak yapılırlar. Diş dokusuna uygun, gerekli dayanıklılığa sahip Krom-Kobalt ya da Krom-Nikel alaşım kullanılarak yapılan metal destekli kaplamalarda, metal üzerine yerleştirilen porselen altında bulunan metalden etkilenir. Alt yapıdaki metal, ışığı geçirmediği için mat bir görünüm ve diş eti hizasında da koyu renkte bir hat oluşturur. Bu nedenle metal destekli kaplamalar özellikle ön bölgedeki dişlerde estetik açıdan tavsiye edilmez.

Zirkonyum destekli porselen diş kaplamaları nedir?

Zirkonyum destekli porselen kaplamalar, alt yapı olarak metal yerine beyaz renge sahip olan zirkonyum alaşım kullanılan protezlerdir.

Full porselen diş kaplamaları nedir?

Güçlendirilmiş porselenden yapılırlar. Adından anlaşıldığı gibi alt yapıda metal ya da herhangi bir başka madde kullanılmamaktadır. Diğer porselen kaplamalara oranla daha yüksek maliyete sahip olan full porselen kaplamalar doğal diş en yakın estetik görünüme sahiptirler.

Porselen diş kaplama tedavisi ne kadar sürer ?

Diş doktorlarının ağzınızdan alacağı ölçülerle porselen kaplamalar ağzınızda herhangi bir fark göstermeden diğer dişleriniz gibi doğal bir görünüme sahip olacaktır. Ortalama olarak 2-3 seansta işlem tamamlanmaktadır. Diş doktoru ağzınızdan ölçüleri almakta daha sonra ölçüler labaratuar ortamında hazırlanmaktadır. Genellikle işlemler labaratuar ortamında gerçekleştiğinden dolayı en uzun işlem bu kısımdır, en son işlemde ise porselen diş kaplamalar yapıştırılır.

Porselen diş kaplama ücretleri nedir ?

Porselen diş fiyatları Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından asgari ücretleri belirler, doktorun uzmanlığına göre fiyatlar artmakta ve azalmaktadır. Porselen kaplama fiyatlarının yüksek olmasının sebebi malzemenin yurt dışından ithal ediliyor olması, malzemenin kalitesi ve işçiliktir. Porselen diş kaplama ücretleri ortalama olarak 100 TL den başlayıp 1500 TL ye göre çıkmaktadır.

porselen diş fiyatları
porselen diş fiyatları

2016 Porselen diş fiyatları hakkında bilgi almak ve ücretsiz diş muayenesi için lütfen randevu alınız.

0212 280 1525

Porselen Diş Nedir ? Fiyatları Ne Kadar ?” üzerine 4 yorum

 1. adnan der ki:

  porselen diş ücretleri neden bu kadar pahalı ? siz herhangi bir indirim uygular mısınz ?

  Cevapla
  • admin der ki:

   Merhaba,

   porselen diş diğer protez diş tedavilerine göre pahalı bir yöntemdir ancak estetik diş hekimliğinde popüler bir hale gelmiştir. Estetik ve görünüm olarak son zamanlarda çok tercih edilmektedir. Kliniğimizi aradığınız taktirde porselen diş kaplama ücreti konusunda size uygun bir bütçe oluşturmaya çalıştıracağız.

   İyi Günler…

   Cevapla
 2. Selçuk erdem gunaydin der ki:

  Merhaba

  Ön  dislerimde caprasiklik var bir arkadaşım sizin kliniğinde dis yaptırmış çok begendim. Fiyat verebilirmisiniz?? Ya da kliniginize gelip muayene olsam daha mi doğru olur??  Saygilarimla

  Cevapla
  • admin der ki:

   Merhaba Selçuk Bey,

   Kliniğimize gelip ücretsiz diş muayenemizden faydalanabilirsiniz. Dişlerinizi kontrol ettikten sonra ne tür bir diş tedavisi uygulayacağımıza bakalım. Ortodonti (diş teli), lamina kaplama gibi çeşitli diş tedavileri hizmetini vermekteyiz.

   Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook