İçeriğe atla

Porselen Kaplama www.vegadent.com Vegadent

Dış görünümümüzü oluşturan sadece giydiklerimiz değildir. Dişlerimiz de görünümümüzü n bir parçasıdır. Bu yüzden estetik görünümde olmayan, çürüme evresinde olan, artık yemek yeme gibi temel işlevlerini yerine getiremeyen dişinizi veya dişlerinizi protez uygulama ile kaplayabilir veya protez diş taktırabilirsiniz.  Bizlere gelen soruların önde geleni porselen diş nedir sorusu.

Porselen diş uygulaması sağlıklı olmayan veya estetik görünüme sahip olmayan, ısırma gibi temel görevini yerine getiremeyen dişinizin veya dişlerinizin porselen ile kaplanarak uygulanan bir diş protezidir.  Porselen diş uygulaması iki şekildedir; ilk uygulama porselen yaprak uygulamasıdır. Diş üzerinden 0,3- 07 mm kadar olan kısmı alınıp yerine protez kaplanarak yapılan uygulama. Bu uygulama sayesinde sağlam diş alınmamış olup küçülme de olmaz. Eğer dişiniz veya dişleriniz sağlam değilse, yani çürüme gibi bir durumdalar ise sağlam olmayan dişleriniz çekilir yerine porselenden yapılmış diş veya dişler takılır. Bu da ikinci uygulamadır. Yani protez şeklinde porselen diş elde edilmesidir.  Peki, bu porselen dişin faydaları nelerdir? Porselen dişler doğal görünüme sahip oldukları için diğer dişlerinizle uyum sağlar bu da estetik görünüm açısından dişlerinizin güzel görünmesini sağlar.  Porselen içine zirkonyum maddesi tercih edildiğinde renk değişmesi göstermeyen dayanıklı bir madde olduğu için gönül rahatlığı ile yıllarca kullanabilirsiniz. Kullanımınız sırasında, çay, kahve, sigara gibi diş sarartan etkenler, diğer uygulamalarda olduğu gibi sararma yapmaz. Uzman diş hekimleri tarafından yapılabilen bir uygulama olduğu için güvenilir hizmet alırsınız. Teknisyenlerin protez uygulamasını yapma hakları yoktur, yalnızca hekimlerin verdiği bilgilere göre protezin üretimini sağlarlar.

Porselen Diş Fiyatları uygun fiyatlarda olup, yapılan diş sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Dış görünüme çok önem verildiği bu zamanda, güzel görünüme sahip olan dişlerinizle gülümsemenizi hiç kaybetmemek için bize arayıp randevu alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook